Aktualności

Dbamy o bezpieczeństwo Przewozów

2020-08-14

Ponad osiemset ciągników siodłowych wymienionych w ramach Programu Wymiany Taboru  od czasu powstania spółki, nowa autocysterna, odnowione uprawnienia TDT w zakresie produkcji cystern, audyty bezpieczeństwa. III kwartał to czas analiz i podsumowań naszych działań w zakresie modernizacji floty.

 

Opracowany w 2009 roku system zarządzania bezpieczeństwem przewozów poprzez cykliczną wymianę i modernizację taboru stanowi jeden z fundamentów naszej polityki HSSE. Program ten realizowany jest już od 11 lat. Od tej pory wymianie uległo ponad 800. ciągników siodłowych oraz dziesiątki cystern.

W II kwartale odbył się audyt przeprowadzony przez Transportowy Dozór Techniczny, podczas którego odnowiliśmy uprawnienia do produkcji naczep w warsztacie własnym, natomiast w sierpniu odbyły się audyty bezpieczeństwa przeprowadzone przez międzynarodowe koncerny paliowe. Te ważne doświadczenia pozwoliły nam na potwierdzenie prawidłowo funkcjonującego systemu HSSE oraz stały się inspiracją do jego dalszego doskonalenia.