Aktualności

Naczepy marki OTSA pokonały ponad milion kilometrów

2020-07-24

Pierwsze naczepy marki OTP S.A. wyprodukowane w warsztacie własnym sześć lat temu przejechały ponad milion kilometrów. Ich produkcja odbywa się w warsztacie w Płocku na postacie uzyskanych przez spółkę uprawnień Transportowego Dozoru Technicznego.

 

Pierwsze naczepy marki OTSA przejechały już ponad milion kilometrów, co stanowi dobrą okazję do przypomnienia podjętej przez zarząd spółki w 2013 roku decyzji o uruchomieniu produkcji naczep pod własną marką.

Zmiana sposobu zarządzania taborem naczep miała na celu optymalizację procesów ich pozyskiwania do realizacji przewozów oraz bieżącej eksploatacji. Rozpoczęcie produkcji własnej poprzedzone skomplikowaną procedurą uzyskania uprawnień TDT, istotnie zmniejszyło koszty w stosunku do zakupów gotowych naczep a także pozwoliło m.in. na pełne do stosowanie ich wyposażenia do oczekiwań poszczególnych klientów

Uzyskanie przez OTP równolegle uprawnień TDT w zakresie rewizji naczep zoptymalizowało ponadto proces ich eksploatacji, co bezpośrednio przekłada się na elastyczność zarządzania przewozami.