Aktualności

OTP rozwija działaność transportową w semencie przewozów cementu

2018-03-01

Rok 2018 to poszerzenie obszarów działalności transportowej OTP o segment przewozów cementu. Rozpoczęcie przez spółę z grupy OTP przewozów tego produktu stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku.

OTP prężnie rozpoczęła kolejny rok, poszerzając działalność transportową o nowy rynek - przewozów cementu. Na początek będą to przewozy cementu sypkiego, których realizacja rozpocznie się od kwietnia. 

Zgodnie z ocenami ekonomistów przemysł cementowy w Polsce jest obecnie najnowocześniejszym i najszybciej rozwijającym się w skali całej Europy. Jak przewiduje Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych, w związku z rosnącymi nakładami inwestycyjnymi, rozwijającym się budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturalnym, sprzedaż cementu w Polsce w kolejnych latach dynamicznie wzrasta i zgodnie z prognozami w 2018 roku sięgnie już 17 mln ton. 

Wraz ze wzrostem sprzedaży rośnie zapotrzebowanie na transport tego produktu. Dlatego też OTP postanowiła rozszerzyć swoją działalność transportową o kolejny segment rynku - przewozy cementu sypkiego, który również charakteryzuje się tendencją wzrostową ze względu na rosnącą sprzedaż w tym obszarze.