Aktualności

Wdrażamy nowoczesne komputery pokładowe

2018-08-10

Inteligentne technologie to coraz częściej już teraźniejszość a na pewno przyszłość współczesnego świata. OTP od dawna wyznacza standardy nowoczesności w prowadzeniu biznesu transportu materiałów niebezpiecznych. Po elektronicznych systemach zabezpieczeń przyszedł czas na komputery pokładowe. Do końca sierpnia zostanie wyposażona w nie cała flota spółki.

 

Istotą wdrożenia projektu montażu board komputerów w pojazdach OTP jest idea zdalnego zarządzania całą flotą z centrali praktycznie we wszystkich aspektach związanych z realizacją usługi transportowej. Dzięki temu możliwy będzie bieżący nadzór na wykonaniem każdego kursu, łączność online pomiędzy kierowcą a dyspozytorem a także mobilna raportyzacja wszelkich zagrożeń związanych ze sprawną i bezpieczną realizacją poszczególnych usług transportowych.

Urządzenie składa się z mobilnej aplikacji stworzonej na potrzeby działalności spółki i uwzględniającej jej specyfikę oraz wymogi poszczególnych kontraktów oraz z tabletu montowanego trwale w kabinach pojazdów OTP.  To rozwiązanie umożliwia ponadto włączanie aplikacji wykorzystywanych przez klientów spółki, dzięki czemu oni również będą mogli zoptymalizować zarządzanie nadzorem nad kontraktami.

W chwili obecnej trwa proces montażu urządzeń na pojazdach. Cała flota zostanie wyposażona w komputery pokładowe do końca sierpnia.