O FIRMIE

Krótko o nas

ORLEN Transport Sp. z o.o. (dawnej OTP Sp. z o.o., przedtem OTP S.A. a pierwotnie ORLEN Transport S.A.) jest jedną z największych firm w Polsce specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych. Nasza firma została utworzona 2 stycznia 2008 r. z sześciu przedsiębiorstw transportowych działających w strukturach korporacji. Dzięki konsolidacji połączyliśmy możliwości i majątek spółek działających dotychczas w Słupsku, Olsztynie, Płocku, Kędzierzynie-Koźlu, Nowej Soli oraz Szczecinie i w ten sposób osiągnęliśmy największy w kraju potencjał, który chcemy dobrze wykorzystać do umacniania pozycji, zwiększenia naszych udziałów w rynku przewozu paliw a także ciągłego doskonalenia świadczonych usług.
W 2016 roku 100 % akcji spółki zakupiła spółka Tp. Sp. z o.o. należąca do grupy Trans Polonia. W 2020 roku spółka została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

W dniu 31 marca 2021 roku PKN ORLEN odkupił 100 % udziałów w kapitale zakładowym OTP.
Nasza optymalnie zorganizowana sieć zespołów przewozowych oraz dynamicznie modernizowana flota pozwalają na szybką i sprawną realizację kontraktów i zleceń w zakresie transportu paliw, gazu płynnego (LPG) oraz chemii ciężkiej.

Działamy w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi Klienta. Posiadamy wdrożone i certyfikowany Zintegrowany System Zarządzania wg trzech norm: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N-18001:2004 oraz nowoczesny system zarządzania szeroko pojętym bezpieczeństwem przewozów HSSE (Health, Safety, Security and Environmental).

Więcej informacji o Grupie ORLEN znajdziesz na:
http://www.orlen.pl/